GEFOS a.s.  
Leica TS13

Leica TS13

TS13 je modulární systém, kde můžete mít sadu od automatické totální stanice až po plnohodnotný 1-man s příp. doplněním o GNSS

Potřebujete ekonomickou automatickou totální stanici s možností standardmí práce od stroje a s možností dovybavení na robotický one-man systém?

Modularita

Totální stanice TS13 je v základu holý stroj s ATR (motorizace s automatickým docilováním na hranol) bez uživatelského rozhraní. Můžete si vybrat modely s různou úhlovou přesností 5", 3", 2" a 1" a s rúznými dosahy bezhranolového dálkoměru R500 a R1000. Následně se můžete rozhodnout, zda si rovnou se stanicí pořídíte uživatelské rozhraní:

 • Přímo na stroj pro práci od stroje: jedna nebo obě klávesnice s displejem, polní software Captivate
 • Dálkové ovládání (robotický 1-man systém): kontroler CS20 s polním softwarem Captivate
 • Nebo rovnou obě rozhraní, pak budete mít vždy volbu práce buďto od stroje nebo ve 1-man sadě od tyčky s kontrolerem
 • Navíc díky kontroleru CS20 můžete 1-man sadu rozšířit o jakýkoli kompaktní GNSS přijímač s anténou, který je s tímto kontrolerem kompatibilní (GS07, GS16, GS18 T, GS18 I)

Zmíněná rozšíření můžete pořídit rovnou se strojem nebo později, až se vám budou hodit. TS13 je tedy snadno upgradovatelný systém.

SpeedSearch

Jako součást rozšíření na 1-man systém je ve stanici TS13 technologie SpeedSearch. SpeedSearch funguje tak, že stiskem jednoho tlačítka najde totální stanice váš hranol, který je zcela mimo zorné pole, typicky do 7 vteřin. Děje se tak pomocí neviditelné laserové stěny, kterou z totální stanice systém SpeedSearch vysílá.

Captivate

Díky 3D polnímu softwaru Leica Captivate a velké 5" obrazovce bude moct pohodlně tvořit ucelenou 3D vektorovou kresbu včetně kódů a vrstev ihned během vašeho měření.

AutoHeight

Od podzimu 2020 jsou všechny modely TS13 od základu vybaveny systémem AutoHeight, což je systém měření výšky přístroje nad bodem pomocí laseru laserové olovnice, díky kterému změříte výšku stroje:

 • Rychle, protože nemusíte:
  • vytahovat metr a měřit ručně výšku stroje
  • výšku stroje zapisovat
 • Bez hrubých chyb, protože nehrozí překlep při zapisování výšky stroje
 • Přesněji: střední chyba 1 mm

AP20 AutoPole

Totální stanice TS13 je kompatibilní s funkcemi automatického nastavování výšky tyčky (AP20 H - PoleHeight) nebo identifikace hranolu (AP20 ID - TargetID) systému Leica AP20 AutoPole.

TS13 se základní klávesnicí Obrázek
TS13 s velkým displejem a klávesnicí a s polním softwarem Captivate Obrázek
1-man sada: TS13 se základní klávesnicí, CS20, hranol GRZ4 Obrázek
1-man sada s GNSS: TS13 s velkým displejem a klávesnicí, CS20, hranol GRZ122, GNSS přijímač GS07 2 Galerie