GEFOS a.s.  
létající skener BLK2FLY

létající skener BLK2FLY

BLK2FLY je skener na dronu, který autonomně naskenuje venkovní objekty z výšky a automaticky se vyhne všem překážkám

Poptat produkt v e-shopu

Leica BLK2FLY je autonomní létající laserový skener s pokročilým vyhýbáním se překážkám pro snadné zachycení reality z výšky. Zachycuje exteriéry budov, struktury a okolí a vytváří 3D mračna bodů během letu. BLK2FLY je navržen tak, aby byl snadno použitelný: pomocí několika jednoduchých klepnutí na tablet mohou uživatelé vypustit BLK2FLY tak, aby autonomně skenoval těžko přístupné objekty, jako jsou exteriéry budov, střechy a fasády. Příprava ke vzletu je velmi snadná: stačí ho rozložit, zapnout stisknutím tlačítka a položit na zem.

Autonomní létající laserový skener BLK2FLY

  • Umožňuje skenovat těžko dostupná místa, jako jsou fasády budov a střechy
  • Autonomně zachycuje kompletní skeny exteriérů budov a vytváří 3D digitální dvojčata
  • GrandSLAM senzorová fúze LiDAR, radaru, kamer a GNSS pro kompletní pokrytí skenováním, optimalizované letové dráhy a nejkratší návrat domů
  • Pokročilé vyhýbání se překážkám pro vynikající bezpečnost letu
  • Bateriový systém vyměnitelný za provozu
  • Lehký, přenosný, snadno použitelný

Uživatelé velmi snadno ovládají BLK2FLY prostřednictvím aplikace BLK2FLY Live na tabletu bez nutnosti předchozích zkušeností s UAV. Umožňuje to snadné a intuitivní ovládání BLK2FLY s živým přenosem obrazu z kamer. Můžete si vybrat oblast na mapě na svém tabletu a BLK2FLY si vytvoří vlastní dráhu letu, aby ji rychle a bezpečně naskenoval. Můžete také skenovat pouhým klepnutím na tabletu: jednoduše odešlete BLK2FLY, aby naskenoval novou oblast klepnutím kamkoli na 3D zobrazení v aplikaci.

Aplikace BLK2FLY Live vám také umožňuje pilotovat BLK2FLY ručně pomocí virtuálních joysticků na vašem tabletu. Tato bezpečnostní funkce vám vždy umožňuje plnou kontrolu. Konektivita tabletu s BLK2FLY je realizována pomocí WLAN a LTE, což umožňuje téměř neomezený komunikační dosah během letu.

BLK2FLY usnadňuje přenos dat do preferovaného softwaru a sdílení skenů s ostatními. Bezproblémově také spolupracuje s dalšími senzory a softwarem Leica Geosystems. Svá data můžete přímo nahrát do HxDR s automatickým převodem na OBJ a cloudovou vizualizací a také umožnit ostatním přístup a práci s vašimi daty, včetně stahování dat, přes HxDR. Nebo přeneste svá data do Leica Cyclone REGISTER 360 PLUS přes USB-C nebo WLAN pro použití v BIM.

Autonomní UAV skenování

BLK2FLY inteligentně začleňuje okolní prostředí do svých letových plánů. Udržuje správnou vzdálenost pro ideální skenování a tvoří optimalizované trasy letu pro návrat domů.

360° LiDAR

Uzavřený laserový skener s plným zorným polem na palubě BLK2FLY zachycuje 3D mračna bodů ve všech směrech.

GrandSLAM

BLK2FLY posouvá technologii GrandSLAM ještě dále. LiDARový SLAM, Vizuální SLAM, radar a GNSS činí BLK2FLY plně autonomním, snadno se používá a je schopný samostatně, bezpečně a přesně létat.

Kompletní skenování s pokročilým vyhýbáním se překážkám

BLK2FLY používá všesměrový radar a LiDAR k vyhýbání se překážkám pro přesné, nepřerušované a bezpečné skenování.

Baterie vyměnitelné za provozu

Bateriový systém vyměnitelný za provozu vám umožní déle létat. BLK2FLY se k vám vrátí pro výměnu baterie a poté pokračuje ve své misi.

Přenosný

BLK2FLY je lehký (2,6 kg) a lze jej snadno složit do přepravního kufříku s veškerým příslušenstvím.

Poptat produkt v e-shopu

 

BLK2FLY Obrázek
BLK2FLY Obrázek
BLK2FLY Obrázek
BLK2FLY Obrázek