GEFOS a.s.  
Leica GS16

Leica GS16

Využijte plně vymožeností současné doby a zároveň se připravte na budoucnost. S GS16 budete mít po dlouhá léta moderní GNSS rover, podporující všechny GNSS systémy s inteligentním výběrech těch nejlepších družic pro určení co nejpřesnější pozice.

Leica GS16 disponuje 555-ti kanály a podporou všech dostupných globálních navigačních družicových systémů (GNSS): GPS, GLONASS, Galileo a BeiDou a navíc lokálního systému QZSS. Díky tomu přijímáte mnoho družic a máte mnohem větší šanci se doměřit i ve velmi náročných podmínkách v porostech a v zástavbě. GS16 se v současné době dodává jen ve variantě UHF s integrovaným obousměrným UHF radio-modemem pro příjem korekcí z vlastní base stanice nebo naopak pro vysílání korekcí. Pro příjem korekcí přes internet ze sítí referenčních stanic se využívají modemy v kontrolerech.

Leica GS16 Vás podrží i v místech s výpadky mobilního internetu pro příjem korekcí, protože podporuje služby SmartLink a SmartLink Fill, které fungují na principu příjmu korekcí z geostacionárních družic. SmartLink Fill slouží na vykrytí občasných výpadků mobilní komunikace tak, že po dobu až deseti minut výpadku udrží polohovou přesnost měření 5 cm. Plný SmartLink je určen hlavně pro měření v odlehlých částech světa, kde vůbec není mobilní signál ani sítě referenčních stanic. Díky plné službě SmartLink tam můžete neomezeně měřit bez pozemních korekcí s polohovou přesností 3 cm.

Vaše produktivita bude znásobena moderním 3D polním softwarem Leica Captivate v kontrolerech CS20 nebo CS35, se kterými je GS16 kompatibilní.  Díky tomu může být přijímač GS16 integrální součástí robotických one-man systémů s totálními stanicemi TS16, TS13, TS60 nebo s multistanicí MS60.

Video - práce s Leica GS16 Video
GS16 SmartAnténa Obrázek
GS16 SmartAnténa Obrázek
GS16 GNSS rover s kontrolerem CS20 Obrázek