GEFOS a.s.  
Leica GNSS Spider

Leica GNSS Spider

Software pro referenční stanici, sítě stanic a pro GNSS monitoring

Leica GNSS Spider je nové pokročilé softwarové řešení pro řízení a ovládání GNSS referenčních stanic a sítí referenčních stanic s podporou úplného přístupu na internet. Na operačním systému Microsoft Windows řídí Spider jednotlivé referenční stanice a poskytuje služby místním uživatelům (města, obce, společnosti, doly, stavby atd.) a dále provozuje síť stanic poskytující GPS data, RTK a DGPS služby v celých regionech a státech.

Leica GNSS Spider řídí referenční stanice systému Leica GR30/GR50, GR25/GR10, GPS1200, 500 a také cizí značky GNSS přijímačů buďto přímo přes firemní rozhraní nebo přes čtení RTCM streamu. Na vzdáleném místě referenční stanice není potřeba ani počítače, v případě, že je ustanovena vhodná komunikační linka, která spojuje GNSS stanici se Spider serverem.

Po startu serveru poskytuje síť referenčních stanic nepřetržitě a automaticky plný rozsah služeb (GPS data, RTK, DGPS), které jsou zapotřebí pro geodézii, stavby, GIS, sledování, tektonická a hydrografická měření, leteckou fotogrammetrii atd.

Unikátní vlastnosti systému Spider spočívají v jeho intuitivním ovládání, grafickém uživatelském rozhraní (Spider client), které může být nainstalováno na vzdáleném místě nebo přímo na serveru. Správce systému tak může být na libovolném místě, tj. u vzdálené GPS stanice nebo přímo u serveru.

Leica GNSS Spider obsahuje kompletní síťové řešení RTK služeb včetně internetové distribuce (NTRIP Caster) a správy zákaznické databáze (Spider Business Center).

SpiderNET služby Obrázek
Spider Obrázek