GEFOS a.s.  
Leica AP20 AutoPole

Leica AP20 AutoPole

Leica AP20 AutoPole je jedinečný inteligentní systém zvyšující produktivitu robotických totálních stanic, který odstraňuje poslední manuální kroky v měřických postupech. Snadno použitelný AP20 AutoPole šetří čas strávený na místě a omezuje nutnost složitých oprav pomocí tří výkonných chytrých funkcí, které od základu změní způsob vaší práce.
AP20 AutoPole umožňuje měření s nakloněnou tyčkou, automatické odečty výšky tyčky a umožňuje vyhledávání a uzamčení na konkrétní cíl s unikátním ID. S nakloněnou tyčkou snadno dosáhnete skrytého bodu bez nutnosti přesouvání stroje na jiné stanovisko. V případě, že se na místě pohybuje více měřických skupin se svými hranoly, budete mít vždy jistotu, že se přístroj drží pouze vašeho hranolu. S AP20 AutoPole můžete dokončit své úkoly s menším počtem chyb, vysokou spolehlivostí a vyšší produktivitou, s minimalizací přepracování a zdržování.

Kompenzace náklonu

Kompenzace náklonu odstraňuje potřebu urovnávat tyčku do svislice pomocí libely. Díky tomu pohodlně změříte nebo vytyčíte mnohem více bodů za den při zachování vysokých standardů kvality a přesnosti. S libovolně nakloněnou tyčkou dosáhnete i na body, které by byly jinak skryté a kvůli kterým byste museli přesouvat totální stanici na jiné stanovisko.

tilt_icon_web.png
leica_ap20_autopole_survey_800x428_image1.jpg
leica_ap20_autopole_survey_800x428_image3.jpg

PoleHeight - automatická výška tyčky

Ušetřete čas a eliminujte chyby při odečítání výšky tyčky a jejím zadávání do polního softwaru, které jsou často chybné nebo dokonce úplně přehlédnutelné. Funkce PoleHeight automaticky aktualizuje výšku při změně výšky tyčky. To odstraňuje potřebu číst, kontrolovat a zadávat změny výšky a eliminuje časově náročné opravy nesprávně zadaných nebo zapomenutých výšek cílů.

poleheight_icon_web.png

TargetID - identifikace hranolu

Díky Leica AP20 AutoPole s funkcí TargetID Vás nic nezastaví! Automatické vyhledání cíle a jeho identifikace zabrání uzamčení na cizí hranol a přerušení práce, ke kterému může dojít na rušné stavbě. TargetID umožňuje totální stanici identifikovat váš cíl už během vyhledávání s PowerSearch. To zabraňuje uzamčení na cizí hranoly, což je zvláště důležité na rušných místech, kde pracuje současně několik geodetů.

targetid_icon_web.png
leica_ap20_autopole_survey_800x428_image2.jpg

Modely AP20

K dispozici jsou 4 modely AP20, které se liší tím, jaké z výše uvedených tří funkcí v sobě obsahují:

  • AP20: všechny tři funkce: IMU kompenzace náklonu, PoleHeight - automatická výška tyčky a TargetID - identifikace hranolu
  • AP20 T: dvě funkce: IMU kompenzace náklonu a PoleHeight - automatická výška tyčky
  • AP20 H: pouze PoleHeight - automatická výška tyčky
  • AP20 ID: pouze TargetID - identifikace hranolu

Kompatibilita s totálními stanicemi

Všechny modely AP20 jsou kompatibilní s totálními stanicemi Captivate TS16 P/I, TS60 a multistanicí MS60. K modelům s IMU náklonem (tj. AP20 a AP20 T) je nutné mít na totální stanici novější model radio-držáku RH18.

K totálním stanicím TS13 lze použít pouze modely AP20 H nebo AP20 ID.

Model AP20 H lze použít i v kombinaci s GNSS přijímači GS18, GS16 a GS07 pro automatické nastavování výšky tyčky CRP4.

Ke všem modelům AP20 je nutné použít speciální výtyčku GLS51 (s trnem) nebo CRP4 (s 5/8" závitem). 

Leica AP20 AutoPole Video
Leica AP20 Obrázek
Leica AP20 Obrázek
Leica AP20 2 Galerie