GEFOS a.s.  
Leica GS10 a GS25

Leica GS10 a GS25

Využijte plně vymožeností současné doby a zároveň se připravte na budoucnost. S přijímači GS10 a GS25 budete mít po dlouhá léta moderní GNSS systém, podporující všechny GNSS systémy s inteligentním výběrech těch nejlepších družic pro určení co nejpřesnější pozice.

Specialitou přijímačů GS10 a GS25 je boxová architektura bez integrované antény, kterou je nutné vždy připojit přes koaxiální kabel, což má praktické využití v případech, kdy potřebujete:

  • maximálně odlehčit tyčku roveru. Na tyčce je pak jen lehká externí anténa (typicky Leica AS11) a kontroler. Přijímač a modem(y) jsou v batůžku.
  • často instalovat vlastní base stanici. Boxová architektura umožňuje snadné centrální napájení GNSS systému a připojení různých modemů.
  • vysunout externí anténu do extrémních podmínek, např. na střechu automobilu nebo letadla, a zároveň chcete mít vlastní GNSS přijímač v "suchu a teple".
  • využít maximální počet komunikačních portů, které na boxech s přijímači jsou.

Přijímač GS25 se od GS10 odlišuje více komunikačními a speciálními porty (Event port a port pro externí oscilátor), malým displejem a klávesnicí pro základní konfiguraci a kontrolu stavu a baterií s možností automatického cyklického dobíjení.

Leica GS10 a GS25 disponuje 555-ti kanály a podporou všech dostupných globálních navigačních družicových systémů (GNSS): GPS, GLONASS, Galileo a BeiDou a navíc lokálního systému QZSS. Díky tomu přijímáte mnoho družic a máte mnohem větší šanci se doměřit i ve velmi náročných podmínkách v porostech a v zástavbě. Pro komunikaci se sítěmi pozemních referenčních stanic můžete využít moderní UMTS 3.75G modem, který nasadíte nebo vložíte do příjímače. Stejným způsobem lze nasdit i UHF radiomodem pro příjem nebo i vysílání korekcí z vlastní GNSS base stanice.

Leica GS10 a GS25 Vás podrží i v místech s výpadky mobilního internetu pro příjem korekcí, protože podporuje služby SmartLink a SmartLink Fill, které fungují na principu příjmu korekcí z geostacionárních družic. SmartLink Fill slouží na vykrytí občasných výpadků mobilní komunikace tak, že po dobu až deseti minut výpadku udrží polohovou přesnost měření 5 cm. Plný SmartLink je určen hlavně pro měření v odlehlých částech světa, kde vůbec není mobilní signál ani sítě referenčních stanic. Díky plné službě SmartLink tam můžete neomezeně měřit bez pozemních korekcí s polohovou přesností 3 cm.

Vaše produktivita bude znásobena moderním 3D polním softwarem Leica Captivate v kontrolerech CS20 nebo polních tabletech CS30 a CS35 nebo jednoduchým intuitivním softwarem SmartWorx Viva ve výběhových kontrolerech CS10 a CS15, se kterými jsou přijímače GS10 a GS25 také ještě kompatibilní.

GS10 s porty a doky na dvě baterie Obrázek
GS25 - pohled na komunikační porty a dok na modem Obrázek
GS25 - pohled na displej, klávesnici a dok na baterii Obrázek
AS11 - lehká externí multi GNSS anténa Obrázek