GEFOS a.s.  
Leica GR30/GR50

Leica GR30/GR50

Ať již potřebujete přijímač do sítě GNSS referenčních stanic nebo samostatnou referenční stanici pro poskytování korekcí nebo pro monitoring, referenční GNSS přijímače Leica GR30 a GR50 Vám poskytnou to nejlepší a nejmodernější řešení, které lze na trhu získat.

GR30/GR50 s 555-ti kanály podporují všechny globální GNSS systémy GPS, GLONASS, Galileo a BeiDou a regionální systémy QZSS, NavIC a SBAS. Díky technologii SmartTrack+ můžete tyto přijímače používat i v náročných podmínkách s čilým rádiovým provozem, protože SmartTrack+ zajišťuje maximální odolnost vůči rušení a interferencím. Přijímače GR30 a GR50 jsou vybaveny nejmodernější IT infrastrukturou, která zajišťuje bezproblémové datové spojení a zároveň maximální zabezpečení, a dále ovládání pomocí webového rozhraní RefWorx. Díky této vlastnosti se tyto přijímače charakterizují také jako "GNSS referenční servery". Pro datové spojení lze využít také dokovatelný UMTS modem nebo radiomodem. Přijímače GR30 a GR50 jsou navíc odolné vůči okolnímu prostředí, takže je lze použít i pro kampaňové měření nebo permanentní monitoring v nejnáročnějších podmínkách. GR50 je oproti GR30 navíc vybaven dokem pro interní baterii s inteligentním cyklickým dobíjením, malým displejem a klávesnicí pro základní kontrolu stavu a konfiguraci, PPS portem a WLAN nebo Bluetooth rozhraním.

Ovládání přijímačů GR30 a GR50 je zajištěno podle způsobu využití:

  • Samostatná parmanentní referenční stanice: interní webové rozhraní RefWorx
  • V síti referenčních stanic: se softwarem Leica GNSS Spider
  • V rámci permanentního monitoringu: softwary Leica GNSS Spider a GeoMoS

Důležitou součástí GNSS referenčních stanic jsou také kvalitní GNSS referenční antény, jejihž základní vlastností je maximální odrušení vícecestného šíření signálu (multipath mitigation). V nabídce Leica Geosystems jsou tři typy referenčních GNSS antén:

  • AR10: lehká kompaktní referenční anténa
  • AR20: choke-ring anténa s nejvyšší stabilitou fázových center a maximálním odrušením odražených signálů
  • AR25: choke-ring 3D pyramidová anténa s elementem Dorne & Margolin. 
GR50 Obrázek
GR30 Obrázek
GR50 - zadní strana s konektory Obrázek
AR10 4 Galerie