GEFOS a.s.  
FieldGenius pro Android

FieldGenius pro Android

Praktická a jednoduchá polní aplikace běžící na Androidu (mobily i tablety) pro geodetická měření s GNSS přijímači.

Firma MicroSurvey v rodině HEXAGON

Polní aplikace FieldGenius pro Android je produktem kanadské firmy MicroSurvey Software Inc., která je stejně jako Leica Geosystems součástí koncernu HEXAGON, čímž je mj. zajištěna kompatibilita této aplikace s větším počtem přístrojů Leica. Vývoj polního softwaru FieldGenius již mnoho let probíhá na platformách Windows. Zkušenosti z tohoto vývoje se promítají i do platformy pro Android s tím, že na Androidu dochází navíc k zásadní modernizaci. MicroSurvey produkuje další software jako jsou CAD, Star*NET pro vyrovnání sítí a Leica Map 360 pro tvorbu podkladů pro policejní vyšetřování.  

Kdy využijete FieldGenius pro Android?

Pro všechny geodetické GNSS přijímače a totální stanice Leica doporučujeme v první řadě polní software Leica Captivate na originálních kontrolerech Leica, protože jedině tento software dokáže maximálně využít všech schopností senzorů Leica. Nicméně jsou situace, kdy může nějaká praktická a jednoduchá aplikace přijít vhod:

  • Máte od nás koupený kompletní geodetický systém sestávající se z totální stanice, GNSS přijímače a jednoho kontroleru, který umí ovládat jak totální stanici, tak i GNSS, příp. obojí najednou. V této sestavě může nastat situace, že budete chtít vyrazit s totální stanicí na jinou akci, než další skupina s GNSS. Je to samozřejmě řešitelné tak, že u totální stanice oželíte kontroler, ale pokud máte FieldGenius pro Android, tak můžete na jednoduché měření a vytyčování vzít ke GNSS pouze váš mobil a kontroler ponechat totální stanici. Ze současných přijímačů Leica podporuje FieldGenius pro Android přímé spojení s GS18 T/I, GS16, GS07 a GS10.
  • FieldGenius pro Android je otevřený pro spojení s GNSS různých značek a typů. To třeba otvírá možnost geodetických měření s RTK přijímači Leica, které jsou primárně určeny pro sběr GIS dat. Nejzajímavější se jeví možnost spojení s přijímačem Leica FLX100, který přestože je velmi malý a lehký, dosahuje polohové přesnosti 2 cm. Spojení s GIS přijímači je realizováno prostřenictvím freewarové aplikace Zeno Connect.
  • Máte již starší vybavení, u kterého vám odchází kontroler. Pak přijde vhod možnost práce se staršími senzory Leica GS14 a GS15 s aplikací FieldGenius pro Android.
FieldGenius pro Android
FieldGenius pro Android

Jaké funkce FieldGenius pro Android nabízí?

  • Měření bodů linií a ploch s možností vlastního kódování
  • Vytyčování s jednoduchou navigací v kombinaci mapy a šipek
  • Výpočty na linii, průsečíky a transformace
  • Podkladové mapy: uživatelsky definovatelné rastrové WMS, mapové podlkady Microsoft, ESRI a Open Street Maps, z vektorových formátů lze importovat DXF, LandXML a ESRI Shape
  • Import/Export: variabilní textové soubory a výše zmíněné grafické vektorové formáty
  • Protokoly: GNSS měření se všemi údaji nutnými k předání pro katastr, vytyčovací protokoly bodů, na linii nebo DMT.
  • S-JTSK: právě provádíme schvalování globálního klíče do S-JTSK pro předávání výsledků GNSS měření do katastru.
FieldGenius pro Android
FieldGenius pro Android - hlavní menu Obrázek
FieldGenius pro Android - měření s tabletem na šířku, podklad WMS ZABAGED Obrázek
FieldGenius pro Android - měření s tabletem na šířku, podklad WMS ortofoto Obrázek
FieldGenius pro Android - měření s mobilem na výšku, podklad WMS katastr 9 Galerie