GEFOS a.s.  
Leica GS18 T

Leica GS18 T

Leica GS18 T LTE je nejmodernější GNSS přijímač na světě, který je vybavený inerciální měřickou jednotkou (IMU) pro měření náklonu tyčky. IMU měří najednou náklon tyčky a směr náklonu, což jsou spolu s výškou tyčky dostatečná data pro přepočet 3D pozice senzoru na 3D pozici spodního hrotu výtyčky. Navíc IMU v GNSS od Leicy umí měřit směr náklonu bez použití magnetického kompasu, takže měření není vůbec citlivé na železné předměty v okolí a navíc přijímač není potřeba před měřením kalibrovat! Prostě nasadíte přijímač na tyčku, zapnete a jdete měřit. IMU jednotka v GNSS přijímači má zásadní přínosy:

  • Měříte mnohem rychleji, protože nemusíte hlídat bublinu na tyčce
  • Můžete měřit body, které s klasickým GNSS roverem nemáte šanci změřit - částečně zakryté body např. pod auty nebo pod přístřešky, těžko přístupné rohy a kouty budov, paty sloupů apod.
  • Můžete mnohem rychleji a pohodlněji vytyčovat, protože díky IMU máte směrovou navigaci i bez počátečního pohybu a můžete se plně soustředit pouze na navigační údaje a hrot tyčky, protože nemusíte hlídat bublinu.
  • Vaše práce je mnohem bezpečnější, protože díky nakloněné tyčce nemusíte nutně vstupovat na nebezpečná místa, např. do vozovky za plného proovzu.
  • Vaše měření je mnohem přesnější, protože kompenzace náklonu pomocí IMU je přesnější než ruční držení bubliny na tyčce.

Leica GS18 T disponuje 555-ti kanály a podporou všech dostupných globálních navigačních družicových systémů (GNSS): GPS, GLONASS, Galileo a BeiDou a navíc lokálního systému QZSS. Díky tomu přijímáte mnoho družic a máte mnohem větší šanci se doměřit i ve velmi náročných podmínkách v porostech a v zástavbě. Pro komunikaci se sítěmi pozemních referenčních stanic slouží nejmodernější LTE (4G) modem, který je automaticky integrován v anténě GS18 T LTE. Volitelně lze pořídit i variantu GS18 T LTE&UHF, která má navíc integrovaný i UHF radiomodem pro příjem nebo i vysílání korekcí z vlastní GNSS base stanice.  Využijte plně vymožeností současné doby a zároveň se připravte na budoucnost. S GS18 T budete mít po dlouhá léta nejmodernější GNSS rover, podporující všechny GNSS systémy s inteligentním výběrech těch nejlepších družic pro určení co nejpřesnější pozice.

Leica GS18 T Vás podrží i v místech s výpadky mobilního internetu pro příjem korekcí, protože podporuje služby SmartLink a SmartLink Fill, které fungují na principu příjmu korekcí z geostacionárních družic s technologií PPP (Precise Point Positioning). SmartLink Fill slouží na vykrytí občasných výpadků mobilní komunikace tak, že po dobu až deseti minut výpadku udrží polohovou přesnost měření 5 cm. Plný SmartLink je určen hlavně pro měření v odlehlých částech světa, kde vůbec není mobilní signál ani sítě referenčních stanic. Díky plné službě SmartLink tam můžete neomezeně měřit bez pozemních korekcí s polohovou přesností 3 cm.

Vaše produktivita bude znásobena moderním 3D polním softwarem Leica Captivate v kontrolerech CS20 nebo polních tabletech CS30 a CS35, se kterými je GS18 T kompatibilní. Díky tomu může být přijímač GS18 T integrální součástí robotických one-man systémů s totálními stanicemi TS13, TS16, TS60 nebo s multistanicí MS60.

Shrnuto a podtrženo: GS18 T LTE si pořídíte tehdy, chcete-li mít absolutní technologickou špičku bez jakýchkoli kompromisů, která Vám rychlostí měření umožní předehnat konkurenci. 

GS18 T video Video
GS18 T SmartAnténa Obrázek
GS18 T SmartAnténa Obrázek
GS18 T rover s kontrolerem CS20 Obrázek