GEFOS a.s.  
Leica GM30

Leica GM30

Potřebujete-li přijímač pro automatický permanentní monitoring, přijímač Leica GM30 Vám poskytne to nejlepší a nejmodernější řešení, které lze na trhu získat. Základní vlastností přijímače GM30 je, že má vlastní intelingenci, a lze ho pomocí webového rozhraní nastavit tak, že může fungovat zcela autonomně, tj. umí počítat aktuální pozici v reálném čase, generovat soubory pro post-processing a ty ve stanovených intervalech posílat ke zpracování a dokonce ho lze nakonfigurovat i jako referenční stanici generující RTK korekce. Díky speciální technologii VADASE umí registrovat náhlé změny pozice i bez dat z referenčních stanic. Kromě toho lze GM30 využít i jako jednoduchý přijímač pro monitoring v rámci nadřazeného systému GeoMoS. Tyto vlastnosti činí z přijímače GM30 nejuniverzálnějším přijímačem pro permanentní automatický monitoring.

GM30 s 555-ti kanály podporuje všechny globální GNSS systémy GPS, GLONASS, Galileo a BeiDou a regionální systémy QZSS, NavIC a SBAS. Díky technologii SmartTrack+ můžete tento přijímač používat i v náročných podmínkách s čilým rádiovým provozem, protože SmartTrack+ zajišťuje maximální odolnost vůči rušení a interferencím. Přijímač GM30 je vybaven nejmodernější IT infrastrukturou, která zajišťuje bezproblémové datové spojení a zároveň maximální zabezpečení, a dále ovládání pomocí webového rozhraní RefWorx. Pro datové spojení lze využít také dokovatelný UMTS modem nebo radiomodem. Přijímač GM30 je odolný vůči okolnímu prostředí, takže ho lze použít i v nejnáročnějších podmínkách.

Ovládání přijímače GM30 je zajištěno podle způsobu využití:

  • V rámci permanentního monitoringu: interní webové rozhraní RefWorx nebo softwary Leica GNSS Spider a GeoMoS
  • Samostatná parmanentní referenční stanice: interní webové rozhraní RefWorx
  • V síti referenčních stanic: se softwarem Leica GNSS Spider

Důležitou součástí GNSS permanentních stanic jsou také kvalitní GNSS antény, s maximálním odrušením vícecestného šíření signálu (multipath mitigation). V nabídce Leica Geosystems jsou GNSS antény:

  • AS10: lehká GNSS anténa pro rovery
  • AR10: lehká kompaktní referenční anténa
  • AR20: choke-ring referenční anténa s nejvyšší stabilitou fázových center a maximálním odrušením odražených signálů
  • AR25: choke-ring referenční 3D pyramidová anténa s elementem Dorne & Margolin. 
GM30 Obrázek
AS10 - lehká kompaktní GNSS anténa Obrázek
AR10 - lehká kompaktní referenční GNSS anténa Obrázek
AR20 - choke-ring referenční GNSS anténa s maximální stabilitou fázových center Obrázek