GEFOS a.s.  
Geodetické přístroje - který vybrat?

Geodetické přístroje - který vybrat?

Zde je váš průvodce výběrem totálních stanic, GNSS přijímačů a polních kontrolerů. Sestavte si systém dle vašich potřeb.

Geodetické přístroje Leica

Totální stanice, GNSS přijímače a polní kontrolery jsou základním výrobním prostředkem každého zeměměřiče. Na této stránce se dovíte, které vybrané aktuální modely přístrojů budou nejlépe vyhovovat vašim potřebám a možnostem. Leica Geosystems v současné době nabízí profesionální systém Leica Captivate, který zahrnuje automatické totální stanice, GNSS přijímače a polní kontrolery. Díky systému Leica AP20 AutoPole je Leica Geosystems jediným výrobcem na trhu, který umí využít inerciální sklonoměrnou jednotku (IMU) nejen na GNSS přijímače, ale i na tyčku s hranolem, což zásadně zefektivňuje práce geodeta v terénu. Polní software Leica Captivate umí všechny myslitelné geodetické úlohy a je plně samostatný ohledně importů a exportů dat do různých formátů. Přesto můžete přípravu dat a kvalitů výstupů posílit kancelářským softwarem Leica Infinity. Pokud se zajímáte o nivelační přístroj, máme systémy LS10/LS15.

TS13

Největší výzvou současné doby je udělat nejvíce práce za nejkratší dobu s minimem personálu. Hledáte-li automatickou totální stanici do robotického 1-man systému za nižší cenu, zvolte model TS13.

TS16

Vyšší model automatické totální stanice s vylepšeným sledováním hranolu v obtížných podmínkách rušných staveb, s možností přehledové kamery a hlavně od tohoto modelu začíná kompatibilita s AP20 s inerciálním sklonoměrem pro tyčku s hranolem.

TS60

Nejpřesnější totální stanice na trhu (úhly 0,5", délky 0,6 mm + 1 ppm) s nekompromisní výbavou - 2 kamery a automatické ostření, piezo-motory

MS60

Multistanice s integrovaným přesným 3D laserovým skenerem je především plně vybavená 1" automatická totální stanice, se kterou navíc zvládnete i menší skenovací zakázky s požadavkem na nejvyšší přesnost skenování. 

GS18 T

Nejprodávanější a nejoblíbenější GNSS přímač díky inerciálnímu IMU sklonoměru bez použití magnetického kompasu, který umožňuje měření s nakloněnou tyčkou i v nejnáročnějších podmínkách.

GS18 I

Tento model obsahuje navíc fotogrammetrickou kameru, která využívá přesnou RTK pozici a náklony z IMU jednotky k vnější orientaci snímků, ze kterých lze již v terénu odsouvat souřadnice a výšky nepřístupných bodů.

GS07

Hledáte-li nejlehčí a ekonomický GNSS přijímač s geodetickou přesností, je zde pro vás GS07. Pro svou hnízkou hmotnost je vhodný jako doplnění 1-man systému na tyčku s hranolem.

FLX100 plus

nepatří do systému Captivate a je primárně určen pro sběr GIS dat s omezenou přesností 2 cm v poloze, ale s aplikací FieldGenius pro Android ho lze využít i pro geodetické měření v nenáročných podmínkách a s aplikací Zeno Mobile One pro sběr GIS dat.

CS20

Provádíte-li každodenně široké spektrum geodetických prací, budete chtít kontroler s maximální odolností do nejdrsnějších podmínek, idálně s QWERTY klávesnicí. Pak je tu pro vás CS20.

CS30

Chcete-li častěji v terénu využívat grafické mapové podklady, potřebujete větší displej a vyšší výpočetní výkon. Polní tablet s Windows 10 CS30 je ideální kombinací většího dislpeje, výkonu a odolností v terénu.

CC200

Je-li vaší každodenní rutinou využívání rozsáhlých projektů v grafické podobě v terénu pak je tu pro vás velký tablet CC200 s nekompromisním grafickým a výpočetním výkonem.

FieldGenius pro Android

je aplikace pro libovolný mobil nebo tablet s Androidem. I když nepatří do systému Leica Captivate může být jeho vhodným doplňkem pro práci s nejen geodetickými GNSS přijímači, ale i s přijímači primárně určenými pro GIS - FLX100 plus a GG04 plus.