GEFOS a.s.  
Plně automatické ovládání radlice stroje

Plně automatické ovládání radlice stroje

Leica iCON grade iDG2 nivelační systém pro dozery dramaticky zvyšuje možnosti použití stroje a jeho produktivitu. Zároveň optimalizuje využití materiálu při jakýchkoli zemních pracích a nejvíce při přesném rovnání konstrukčních vrstev. Systém může být používán se širokým výběrem senzorů a kombinuje jednoduchost ovládání, nebývalou flexibilitu a výkonné a velmi intuitivní uživatelské rozhranní.

Automatické ovládání sklonu a výšky radlice: 2D nivelační systém umožňuje automatické ovládání sklonu radlice díky přesnému senzoru příčného sklonu. Výška radlice je automaticky řízena díky laserovému přijímači umístěnému na stožáru ve středu radlice. Po přidání druhého stožáru s laserovým přijímačem na pravý kraj radlice vám systém umožní pracovat nezávisle na směru rovnaných sklonů.

Snadná rozšiřitelnost: Začněte základním a levným řešením se senzorem příčného sklonu a laserovým přijímačem na manuálně ovládaném stožáru. Postupnými kroky dle potřeb zakázek a prací systém rozšiřte na kompletní a maximálně přesnou konfiguraci se dvěma elektrickými stožáry s laserovými čidly. V případě získání zakázky na dálničním projektu nivelaci upgradujte na single nebo dual 3D systém, který na velkém projektu dramaticky zvýší efektivitu stroje a sníží náklady.

Výhody systému a možnosti úspor:

 • Zvýšení přesnosti, efektivity a produktivity práce
 • Finanční, časové, personální úspory
 • Eliminace chybovosti
 • Snížení počtu pojezdů stroje
 • Konkurenční výhoda v soutěžích a nabídkách
 • Snížení objemu geodetických prací
 • Zjednodušení obsluhy stavebního stroje
 • Zlepšení BOZP a pracovního prostředí

 

Varianty 2D systému:

 • Senzor příčného sklonu radlice a laserový přijímač na manuálním stožáru: Základní a nejjednodušší, stále však velice funkční varianta automatického ovládání radlice ve sklonu a výšce. Strojník je nucen manuálně nastavovat výšku stožáru s laserovým přijímačem na výšku roviny vytvářené rotačním laserem.
 • Dual laser systém, manuální stožáry: Praktické řesení systému se dvěma laserovými přijímači na manuálních stožárech Vám při práci poskytne nezávislost na směru rovnaných sklonů. Systém vhodný pro rovnání velkých ploch nejen liniových staveb, ale i hal, parkovišť a sportovních hřišť. Odpadá nutnost kalibrací senzoru příčného sklonu radlice, strojník je ale opět nucen nastavovat při začátku práce ručně výšku stožárů.
 • Senzor příčného sklonu radlice a laserový přijímač na elektrickém stožáru PowerMast: Stejné řešení, jako v první variantě, avšak rozšířené o stožár PowerMats přináší značné zjednodušení práce strojníka, zrychlení začátku práce a v neposlední řadě také zvýšení bezpečnosti práce, kdy strojník není nucen lézt na radlici. Po stisknutí tlačítka hledat na ovládacím panelu stožár s přijímačem automaticky najde rovinu tvořenou rotačním laserem a čidlo na ni vystředí.
 • Dual laser systém, elektrické stožáry PowerMast: Řešení shodné s druhou variantou doplněné elektricky ovládanými stožáry. Nekompromisní plně vybavený 2D systém na vašem stroji. Maximum komfortu i bezpečnosti pro strojníka, zrychlení a ušetření času pro vás. Ideální konfigurace vhodná pro rovnání velkých ploch nejen liniových staveb, ale i hal, parkovišť a sportovních hřišť. Po stisknutí tlačítka hledat na ovládacím panelu oba stožáry s přijímači automaticky najdou rovinu tvořenou rotačním laserem a čidla na ni vystředí.
Ke stažení:
Ke stažení: