GEFOS a.s.  
Amberg měření v tunelech

Amberg měření v tunelech

Projekty na stavbu tunelů se stávají stále ambicióznější a komplexnější, a tím se zvyšují i požadavky na rychlost a přesnost geodetických prací. Software Amberg přináší řešení pro měření v tunelech, které drží krok s rostoucími nároky, je spolehlivé a natolik jednoduché, že některá měření můžete bez obav svěřit dělníkům v tunelu.

Každý tunel je jiný a má své specifické požadavky. Proto Amberg nabízí celé portfolio řešení, ze kterého si můžete vybrat to, které je pro vás ideální. Na výběr je tablet Amberg Navigátor s širokým výběrem aplikací nebo můžete aplikace nahrát přímo do totální stanice. Výsledky měření vidíte přímo v tunelu a veškerá data pak můžete snadno exportovat a zpracovat v kancelářském softwaru Amberg Tunnel.

Díky tomu, že Amberg nabízí kompexní řešení, je celý průběh měření a zpracování snadný díky vzájemné kompatibilitě datových formátů. Zároveň není problém importovat data z jiných měření a třeba i geotechnických monitorovacích senzorů.

Amberg Navigátor

edná se odolný tablet, který ovládá totální stanici nebo laserový skener. Velkou výhodou je jednoduché a intuitivní uživatelské prostředí. Totální stanici stačí zhorizontovat a veškeré další ovládání už je zprostředkováno tabletem. Funkce tabletu si můžete přizpůsobit přesně podle svých potřeb a díky tomu neplatíte za funkce, které nevyužíváte.
Software Amberg Navigátor nenechává prostor pro chyby měřiče, takže řadu měření můžou tímto způsobem vykonávat přímo pracovníci v tunelu a tím ušetřit práci měřičům.

Amberg Aplikace

Amberg aplikace se nahrávají přímo do totální stanice nebo multistanice Leica a nepotřebujete tedy žádné další zařízení. V nabídce jsou aplikace SetOut, ProScan a Tunnelscan.
SetOut - praktická aplikace pro rychlé, automatické vytyčování v tunelu.
Pro scan - slouží hlavně pro kontrolní měření v tunelu: meření kontrolních profilů včetně výpočtu pod a nad výrubu přímo v tunelu. Okamžité zobrazení výsledků ušetří velké množství času a nákladů.
Tunnelscan - umožňuje rychlé, přesné a kompletní zaměření tunelu, vyhodnocení kubatur, rovinnosti povrchu atd.

Amberg Tunnel

Amberg Tunnel je nový kancelářský software. Software slouží pro definování projektu, teoretických profilů, úkolů pro měření v terénu a export a import měřených dat. Ovládání je intuitivní a navíc je podobné předchozímu softwaru TMS office. Takže pro ty, kteří mají zkušenost s TMS, bude přechod velmi snadný. Novinkou je např. možnost výpočtu a zobrazování ve 3D, více čeleb a fází výstavby v jednom projektu.

Amberg Profile - modul pro vyhodnocování měření a automatickou tvorbu protokolů.
Amberg Geotechnics - slouží pro vyhodnocování dat z různých senzorů, geotechnických měření a sledování deformací. Výstupem jsou přehledné protokoly.

Více informací o Amberg Rail naleznete na stránkách Amberg.

Video