GEFOS a.s.  
LeicaScan Station P30/40/50

LeicaScan Station P30/40/50

Provádíte velmi rozsáhlé a náročné skenovací projekty, kde vyžadujete tu nejvyšší přesnost a extrémně velký dosah skenování?

Laserové skenery řady P nabízejí nejenom vysokou úroveň zachyceného detailu, ale i nekompromisní kvalitu dat (vysoká přesnost, minimální míra šumu) v celém rozsahu skenerů:

Scan Station P30: dosah až 120 m

Scan Station P40: dosah až 270 m

Scan Station P50: dosah více než 1 km

Poptat produkt v e-shopu

Dalšími unikátními vlastnostmi tohoto modelu je dříve nevídaná odolnost vůči okolnímu prostředí (pracovní teplota od -20°C!), velmi přesný geodetický kompenzátor a možnost uživatelské kalibrace. Skenery Leica Geosystems mají také nejlepší úhlovou přesnost (8"), což znamená, že data mají použitelnou přesnost v celém délkovém dosahu - jedná se o unikátní vlastnost!

Rychlost současně s kvalitou

Rychlost skenování milión bodů za vteřinu byla doposud doménou fázových skenerů, u kterých z principu určování délek docházelo k nežádoucímu šumu v datech, zejména na hranách objektů. Leica Geosystems docílila toho, že tato rychlost je dosažena při zachování přesného pulsního principu měření délek, a to díky originálnímu využití technologie "Waveform digitising" - ve zkratce WFD.
Díky rychlosti dokončíte dříve požadovanou práci, čímž ušetříte čas a peníze a přitom neztratíte nic na kvalitě výsledku.

Bezproblémové měření v extrémních podmínkách

Máte projekt s venkovním skenováním a musíte ho odevzdat, přestože je zima? Z tohoto problému vám pomůže jedině ScanStation P30 / P40, protože žádný jiný skener na trhu nedokáže kontinuálně měřit při tak nízkých teplotách (teplotní pracovní rozsah většiny skenerů začíná až na 0°C!).
To znamená, že kvůli zimě nemusíte přerušit svou práci a výdělek.

Uživatelská kalibrace skeneru

Převážíte často skener po špatných cestách a potřebujete si být jisti zachováním jeho přesnosti? ScanStation P30 / P40 je první skener na trhu, který vám dává možnost provést kontrolu osových chyb a jejich zavedení do korekcí měřených hodnot, jako je to běžné u geodetických totálních stanic.
To znamená, že kvůli kalibraci již nemusíte posílat skener do vzdáleného servisního střediska výrobce, a tak můžete stále pracovat na svých projektech a neztrácet peníze. 
Podrobný popis uživatelské kalibrace ke stažení nalezte v pravém panelu.

High Dynamic Range Imaging (HDR)

HDR je technologie vícenásobného pořizování digitálních obrázků s různými expozicemi, která má za cíl, aby ve snímcích nebyly přeexponovaná ani podexponovaná místa. Můžete se tak těšit nejen geometrickou kvalitou mračen, ale i pěknými snímky s vysokou vypovídací schopností (700Mpx celé panorama).

Montáž hlavou dolů

Jako doplňkové příslušenství lze pořídit speciální montáž pro umístění skeneru hlavou dolů pro skenování v plném zorném poli až do nadiru. To se může hodit pro skenování hlubokých jam, výtahových šachet apod.

Integrovaná WLAN

Skener lze ovládat i na dálku pomocí kontroleru, tabletu, notebooku, iPadu nebo iPhonu. Pracuje-li skener na těžko přístupném místě, můžete ho pohodlně na dálku ovládat.

Další parametry

Zorné pole 360° x 270° umožňuje skenovat až do zenitu nebo dokonce při umístění hlavou dolů až do nadiru.

Integrovaná kamera souosá s laserovou optikou umožňuje přesné cílení a volbu prostoru pro naskenování. Navíc lze pořízené snímky ukládat a tvořit vyhlazenou panoramatickou fotomozaiku, pomocí které lze dále obarvovat i mračna bodů.

Integrovaný dotykový displej vysokého rozlišení: nemusíte pro práci brát a připojovat počítač.

Vnitřní vyjímatelné baterie s dlouhou výdrží až 7 hodin (!): nemusíte tahat a připojovat těžké externí zdroje.

Geodetický dvouosý kompenzátor: Ke každé ze stovek miliónů observací náleží aktuální hodnoty náklonu skeneru, o které je každá observace ihned před uložením opravena! Jedině takto dosáhnete těch nejpřesnějších výsledků. U konkurenčních skenerů se registruje pouze jedna hodnota náklonu pro celou práci na jednom stanovisku.

Laserová olovnice vám umožní přesnou centraci na známém bodě.

Vnitřní datové úložiště: ScanStation P20 má integrovaný Solid State Disk (SSD) 256 GB, který je odolný vůči nárazům a vibracím. Při mnohadenních výjezdech tak nemusíte mít strach o svá data.

Skenery Leica jsou právě tak robustní, aby byla zajištěna stabilita a tím přesnost přístroje v běžných i nepříznivých polních podmínkách, a zároveň, aby přístroj nebyl zbytečně těžký. Prostě pokud vám někdo jiný bude nabízet "nejmenší a nejlehčí přístroj na trhu", pak vězte, že je to na úkor stability, přesnosti a spolehlivosti dat!

Odnímatelné ucho shodné s totálními stanicemi Leica umožňuje nasadit na skener GNSS přijímač nebo hranol pro přesné zaměření pozice skeneru.

Možnosti upgradů: ScanStation P30 lze snadno povýšit na P40, P40 pak na P50.

Chcete-li být v oboru laserového skenování skutečnými profesionály, nedělejte kompromisy a neutrácejte za skenery, které lákají pouze svou nejnižší cenou, protože levný výrobek, který nepodává požadovaný výkon, je ve skutečnosti velmi drahý!

Poptat produkt v e-shopu

Video
Obrázek
Obrázek
2 Galerie