GEFOS a.s.  
Řízení stavebních strojů - Nivelační systémy Leica iCON

Řízení stavebních strojů - Nivelační systémy Leica iCON

Pro zkvalitnění, zrychlení a zpřesnění práce nejen stavebních strojů se stále více využívají systémy automatického řízení, někdy také nazývané nivelační systémy. Švýcarská společnost Leica Geosystems AG tyto systémy vyvíjí již více jak 25 let (původně pod značkami Laser Alignment a Mikrofyn) a dnes je na světovém trhu jedním z technologických leaderů a největších výrobců těchto zařízení. Stejně dlouho je aktivní v České republice, kde jí zastupuje GEFOS a.s. s plně vybaveným servisním střediskem a techniky pro servis a podporu.

 

Základní členění nivelačních systémů:

  • Automatické nebo indikační - Automatické s plným ovládáním hydrauliky nebo indikační systémy, které pouze signalizují polohu a výšku pracovního nástroje.
  • Podle stroje, na který se umisťují tzn. rypadla, gradery, finišery atd.
  • Podle způsobu navádění tzn. podle senzorů polohy a výšky
  • 2D řízení - senzory sklonu, ultrazvuk, laser
  • 3D řízení - TPS nebo GPS

Konkrétní cenu pro Váš stroj Vám spočítáme přesně podle Vašich požadavků na nivelační systém (dle specifikace poptávaného stroje a požadovaného vybavení. Prosím uvést i kontakt pro kontaktování). U neúplných instalací nivelačního systému bude sleva částečně ponížena (třeba upgrade z nivelačního 2D systému).

Gefos a.s., oficiální zastoupení Leica Geosystems & autorizovaný servis

Ing. Dušan Janík, +420 601 357 068, dusan.janik@gefos.cz

 

Gradery Gradery
Automatické nivelační systémy Leica iCON grade pro gradery
Více 
Dozery Dozery
Automatické nivelační systémy Leica iCON grade pro dozery
Více 
Rýpadla Rýpadla
Nivelační systémy Leica iCON excavate pro pásová i kolová rýpadla
Více 
Servis Leica, Mikrofyn a Laser Alignment Servis Leica, Mikrofyn a Laser Alignment

Řízení stavebních strojů – servis a půjčovna zařízení Leica Geosystems, včetně původních značek Mikrofyn a Laser Alignment. Nabízíme i další služby spojené s řízením stavebních strojů jako příprava modelů, transformačních klíčů, školení operátorů, zprostředkujeme geodetické práce a 3D modely terénu.

Více 
HxGN SmartNet HxGN SmartNet

HxGN SmartNet je největší síť permanentních GNSS referenčních stanic, která zpřesní vaše měření GNSS přijímači do centimetrové přesnosti.

Více