GEFOS a.s.  
Leica Aibot

Leica Aibot

Chytré řešení leteckého mapování pro geodézii a stavebnictví.

Hledáte UAV technologie, které vám umožní projít celým procesem od nasnímání dat ze vzduchu ve vysoké kvalitě až po snadné a plynulé zpracování, jejich analýzu a vizualizaci?

Leica Aibot je nové řešení nasnímání reality pomocí UAV (UAV = Unmanned Aerial Vehicle neboli bezpilotní letoun). UAV použitý pro Aibot systém je vyvinut společností DJI, světovým lídrem na trhu s bezpilotními letouny. Společně s Leica Geosystems vytváří unikátní spojení, kde se skloubí odborné znalosti Leica Geosystems ve velmi přesných měřických senzorech spolu s inovativními těly bezpilotních letounů od DJI.

UAV data mohou být bez problémů kombinovány s již existujícími meřickými metodami (tachymetr, GPS, laserové skenování).

UAV technologie Aibot je vyvíjena speciálně pro profesionální průmyslové aplikace, kde je kladen důraz na vysokou přesnost a produktivitu. Zároveň nastavení celého systému přímo v terénu je velmi rychlé a bezpilotní letoun Aibot AX20 je připraven ke vzletu ve velmi krátkém čase. Systém je dále vybaven GNSS technologií od Leica Geosystems, což zaručuje vysokou přesnost dat. Nosič může být vybaven různými snímači.

Leica Aibot SX

Letecké snímkování pro geodety, UAV řešení jako další z integrovaného řešení pro vylepšení vašeho zavedeného měřického postupu.

Aplikace pro 3D mapování, inspekci nedostupných objektů a zařízení, katastrální měření.

Leica Aibot CX

Řešení pro stavebnictví, především snadný monitoring staveb, digitalizaci dat a převod do inteligentních systémů.

Topografické měření, výpočty kubatur, reportování změn a pokroků.

Softwarové řešení

Leica Aibot skyCAPP

Leica Aibot skyCAPP je profesionální software pro řízení letu.

Leica Infinity

Data jsou kompatibilní se softwarem Leica Infinity pro zpracování a analýzu dat.

Kamery doporučené pro Aibot

Přesnost a rozlišení dat je klíčem k úspěchu při leteckém snímkování. Leica Geosystems umožňuje plně integrovaný pracovní postup pro všechny standardní kamerové senzory, které dosahují optimálních výsledků pro použití v UAV. Inženýři Leica Geosystems vybrali a doporučují dvě kamery, které poskytují nejvyšší spolehlivost, kvalitu a servis. Tyto fotoaparáty jsou nejlepší mezi kamerami určenými pro fotogrammetrii. Lze z nich vytvářet přesné fotografie, ortofoto a mračna bodů.

Jedná se o Sony α R7II a α 6300.

Využití UAV v praxi

Inspekce infastruktury a mostů

Monitoring stavby

Výpočty objemů voda-vzduch

Monitoring vegetace, dopravní a průmyslové infrastruktury pro plánování elektrického vedení

Video Video
Video
Obrázek
10 Galerie