GEFOS a.s.  
Leica Zeno 20

Leica Zeno 20

Ruční GNSS přístroj pro sběr GIS dat

Zeno 20 Android

Jednoduchý a hlavně velmi spolehlivý GNSS přístroj pro sběr GIS dat, který vám umožňuje pracovat až v centimetrové přesnosti. Jeho hlavní předností je operační systém Android, který je dnes běžným standardem a ovládat jej umí opravdu každý. Aplikace Zeno Mobile je velmi jednoduchá a školení zvládneme v den během předání přístroje. Jsou zde 4 velké ikony, které když pochopíte, tak máte vyhráno a můžete do terénu měřit, nebo naopak vytyčovat body z projektů, či z mapy.

Nejčastější použití tohoto přístroje je:

  • zemědělství a práce v LPIS
  • práce s katastrálními mapami a hledání hranic parcel v terénu, či jeho měření
  • práce s inženýrskými sítěmi jako je voda, plyn, elektřina
  • lesnictví
  • mapování všeho druhu atd.

gamtec

Unikátní u tohoto přístroje je spojení s ručním dálkoměrem DISTO S910, kdy můžete z jednoho místa laserem měřit vzdálené body, které tak získají jak svoji pozici, tak i výšku. Nemusíte tedy k těm bodům vůbec chodit, abyste je změřili! Tato funkcionalita je možná díky tomu, že DISTO S910 měří kromě délek i vodorovné a svislé směry. Tento systém má souhrnný název gamtec.

Zeno Field

Pro uživatele systému ESRI je k dispozici i varianta s operačním systémem MS Windows, nad kterým běží aplikace Zeno Field, což je v podstatě polní aplikace ESRI ArcPad rozšířená o spojení s přesnými GNSS přijímači Leica, spojení se sítěmi referenčních stanic a sběr GNSS raw dat pro post-processing.

Zeno Connect

Potřebujete-li na přístroji provozovat váš specifický polní software, ať už na Androidu nebo na Windows, je možné zakoupit Zeno 20 s aplikací Zeno Connect, která umí dodávat přesné GNSS pozice ze senzorů Leica do aplikací třetích stran.

Pokud Vás přístroj Zeno 20 zaujal, rádi Vám ho nezávazně předvedeme.

Leica Zeno 20 - ukázkové video Video
Obrázek