GEFOS a.s.  
Leica Cyclone

Leica Cyclone

Leica Cyclone je přední software pro zpracování mračen bodů. Jedná se o řadu softwarových modulů, které poskytují nejširší možnosti zpracování dat z 3D laserového skenování s širokým uplatněním v průmyslu, stavebnictví, zeměměřičství a dalších oborech.

Jestli potřebujete implementovat mračna bodů do svého projektu, je Leica Cyclone ideálním řešením, které dokáže zahrnout celou výrobní linku od zpracování dat ze skeneru přes registraci mračen do jednoho souřadnicového systému a jejich podrobnou analýzu až po modelování a množství rozdílných výstupů a reportů (mapy, 3D modely, animace) s možností sdílení přes web.

Základem softwaru je propracovaná databázová struktura, která zajišťuje rychlou práci s velkými objemy dat. Díky modulární struktuře programu si můžete vybrat, které funkce jsou pro vás v programu užitečné.

Leica Cyclone BASIC

Cyclone BASIC je základní modul programu. Slouží pro efektivní správu vašich skenovacích projektů. Jsou v něm zahrnuty nástroje využívané všemi ostatními moduly: import/export dat, prohlížení mračna, měření mezi body a povrchy, zpracování dat z měření se skenerem geodetickými metodami (polygon, protínání zpět, známé souřadnice stanoviska), režim FLY pro plynulou 3D navigaci včetně podpory 3D myši.

Leica Cyclone REGISTER

Správná registrace dat je klíčovou částí zpracování. Cyclone REGISTER je nejlepším softwarem na trhu pro georeferencování dat laserového skenování do společného souřadnicového systému. Pro registraci mračen je možné využít naskenované terče, překryty mračen, geodetické metody a vymodelované objekty. Registrace probíhá v přehledném průvodci a na pozadí běží propracované algoritmy, které k registrovaným datům poskytují i podrobné statistické informace o registraci. Dostupné funkce automatizace a výkonné algoritmy poskytují nepřekonatelnou kancelářskou produktivitu i pro velmi rozsáhlé datové sady.

Uživatelé s licencí Cyclone REGISTER získají také přístup k Cyclone REGISTER 360 (pouze jeden z nich může být spuštěn v jednu chvíli).

Leica Cylone MODEL

Jak název napovídá, jedná se o modul pro vytváření 3D modelů přímo z mračna bodů a jejich další úpravu včetně obarvování fotografiemi. Nástroje pro modelování zahrnují mimo jiné i detekci střetů a automatický vyhledávač potrubí s detekcí jejich průměrů a umístění. K dispozici je také rozsáhlá knihovna předpřipravených strojařských a průmyslových objektů, která usnadňuje a urychluje modelování. Optimalizované algoritmy pro modelování objektů společně s kvalitními knihovnami předpřipravených prvků umožňují přesné a efektivní modelování.

Hotové 3D objekty je poté možné exportovat do jiných programů pro další zpracování (např. do CADu).

Leica Cylone SURVEY

Cyclone SURVEY je modul vytvořený speciálně pro geodety. Samostatně je levnější variantou modulu Cyclone MODEL a nebo je jeho součástí. Cylone SURVEY poskytuje bezkonkurenční kancelářskou produktivitu díky automatizaci mnoho časově náročných úkonů a umožňuje pracovat více uživatelům na stejném projektu současně. Obsahuje funkce pro snadné a rychlé vyhodnocení skenovaných dat včetně extrakce řezů a profilů, vytváření meshů, počítání objemů a ploch, kompletní sadu pro import a export vašich dat včetně dávkového importu obrazového materiálu pro pracovní postupy z iSTAR, Spheron a Nodal Ninja.

Leica Cylone SERVER

Pokud máte velký projekt a potřebujete, aby na něm mohlo efektivně pracovat více lidí zároveň, pak Cyclone-SERVER je přesně to co potřebujete. Jedná se o serverový software, který šetří čas, místo na disku počítačů a umožňuje až deseti uživatelům Cyclonu nebo CloudWorx pracovat na stejném projektu naráz.

Leica Cyclone IMPORTER

Cyclone IMPORTER je určený pro uživatele, kteří neměří skenery Leica a přesto chtějí na maximum využívat všech výhod softwaru Cyclone s daty, která poskytuje jejich skener. Toho je docíleno tím, že Cyclone-IMPORTER čte přímo binární raw data ze skenerů značek: Faro (FLS, FWS), Optech (IXF), Riegl (3DD, RSP) a Zoller+Fröhlich (ZFC, ZFS) a další.

Leica Cyclone TruView PUBLISHER

Cyclone TrueView PUBLISHER je skvělou možností, jak si zákazníci mohou prohlížet naskenovaná data i vymodelované objekty, dále je možné sdílet databáze s ostatními uživateli a provádět jednoduchá měření. Můžete si vybrat ze tří uživatelských platforem v závislosti na potřebách Vašich i Vašeho zákazníka. Více v Leica Cyclone TrieView PUBLISHER.

Pokud si nejste jistí, které moduly jsou pro vás nejvhodnější, kontaktujte nás a rádi vám poradíme, případně poskytneme zkušební licenci.

Video
Obrázek
Obrázek