GEFOS a.s.  

912932 - Zelený křížový laser Leica Lino L2Gs - sada v brašně

Sada v brašně - samonivelační křížový laser, se zeleným paprskem, multifixačním magnetickým otočným držákem Twist 250, zeleným terčíkem-detektorem paprsku, 3 tužkovými bateriemi
7 778,00 Kč Cena s DPH: 9 411,38 Kč

... proč zelený laser?

• protože zelený paprsek laseru je až 4x viditelnější než červený

 

sada v malé brašně obsahující zelený křížový laser Leica Lino L2G

 

Leica Lino L2Gs

je základní sada nejjednoduššího provedení křížového laseru, se zeleným paprskem

 

oproti sadě stejného laseru v kufru - tato sada L2Gs neobsahuje (kromě kufru)

 

Tento křížový laser zobrazuje zelené linie, což zvyšuje viditelnost paprsku o délce 525 nm na světlých místech a/nebo na delší vzdálenosti. Zelený laser vnímá lidské oko s až 4x vyšší viditelností v porovnání s červeným. Ostré hrany, úzký paprsek.

Viditelnost paprsku lze dále nastavit mechanickým detektorem-terčíkem (součást sady) nebo zelenými brýlemi GLB10G (volitelné příslušenství).

Potřebujete pracovat venku, aby byl paprsek viditelný na několik desítek metrů? Na 80 metrů? Pak je tu elektronický detektor (přijímač) zeleného paprsku Leica RGR 200 (volitelné příslušenství). RGR 200 však zvládá i červený paprsek - pokud tedy máte červený laser, RGR 200 je to správné řešení i pro něj.

Elektronický detektor laserového paprsku se často používá nasazený na nějakou měřicí lať. Doporučujeme odolnou duralovou značkovou Flexi lať Leica s libelou, kde posuvný jezdec (na který se detektor paprsku nasadí) je rychloaretován páčkou. Toto řešení (na rozdíl od běžné aretace otočnými šrouby) přináší obrovskou úsporu času a tedy i nervů při ladění výšky paprsku laseru.

Kresba zeleného křížového laseru Leica
Kresba zeleného křížového laseru Leica L2G

 

zelený křížový laser, samonivelační

přesnost 0,2 mm na 1 m

svítí horizontálně - vertikálně - nahoru - dolů - doleva - doprava

výseč kříže je více než 120° horizontálně i vertikálně, jde až přes nadhlavník

svícení šikmé linky (např. pro vytyčení schodů nebo zábradlí) - ve spolupráci se stativem Leica TRI 100 s naklápěcí hlavou (stativ je volitelné příslušenství)

součástí sady je také

►► o 250° otočný multifixační magnetický držák Twist 250

►► detektor-terčík zeleného paprsku pro horší světelné podmínky

VOLITELNOU šikovnou pomůckou k dokoupení je

►► svěrkový adaptér UAL 130 pro jemné nastavení výšky pro přesnou práci i bez stativu, připevnitelný např. na sádrokartonový profil

 pracovní dosah až 35 m

 pracovní dosah až 80 m ve spolupráci s přijímačem (detektorem) zeleného i červeného paprsku Leica RGR 200 (volitelné příslušenství)

práce i v podmínkách tak silného osvětlení (např. na přímém slunci), kdy paprsek není lidským okem vůbec vidět - opět ve spolupráci s přijímačem paprsku Leica RGR 200

napájení třemi tužkovými (AA) bateriemi - baterie přibaleny

výdrž baterií 8 - 13 hodin (dle režimu použití)

stupeň krytí IP 54 (tj. stupeň IP 5 proti prachu a stupeň IP 4 proti stříkající vodě)

záruka 3 roky (po registraci přístroje na www stránkách Leica), bez registrace 2 roky

 

Produktové video (v angličtině)

 

Aretace kompenzátoru chrání tuto nejcitlivější součást přístroje před otřesy, např. při převozu.

Zároveň umožňuje laser využít i na šikmé linky (skloněné čáry) - ve spolupráci se stativem Leica TRI 100 s naklápěcí hlavou (stativ je volitelné příslušenství)

 

Multifixační magnetický otočný držák Twist 250 (součást sady) umožňuje značně flexibilní umístění přístroje. Lze jej přicvaknout pomocí vestavěného neodymového magnetu na zárubeň nebo jiný kovový prvek, zavěsit na hřebík, přichytit k čemukoli stahovací páskou (kabelbinderem) provlečenou určenými otvory v držáku. Nebo samozřejmě i klasicky posadit na jakýkoli stativ, protože držák je na spodní straně opatřen oběma běžně používanými závity - tedy 1/4´´ (fotozávit) i 5/8´´ (stavební závit).

laser + TWIST 250

 

 

Na spodní straně držáku jsou pak závity pro oba běžně užívané typy stativů - 1/4´´ i 5/8´´.

 

 

Laser samotný je v držáku Twist 250 uchycen pomocí dalšího, kruhového neodymového magnetu, a lze s ním tak volně otáčet v rozsahu 250° pro osvícení téměř celé místnosti.

 

 

VOLITELNOU šikovnou součásti sady je pak svěrkový adaptér UAL 130, neodymovým magnetem přichytilelný k držáku Twist 250 s nasazeným laserem. Tak lze laserový přístroj připevnit například na sádrokartonový profil. Svěrka je díky zubovému mechanismu široce nastavitelná.

Dále má adaptér UAL 130 šroub pro jemné nastavení výšky laseru, stejně jako kdybyste měli přístroj na stativu s výškovým posunem. Tím lze nahradit stativ pro případy, kdy jej na pracovišti není kam postavit (nebo se vám s nim nechce tahat).

laser + UAL130 posuv + TWIST 250 na profilu

Další volitelné příslušenství:

rozpěrná tyč (mezi podlahu a strop) CLR290 - místo stativu

Alternativní zboží:
Související zboží: