GEFOS a.s.  

918977 - Zelený 3D multikřížový 3x360° laser Leica Lino L6Gs se zvýšenou svítivostí - sada v brašně

Sada v brašně pro truhláře, podlaháře, obkladače, instalatéry, sádrokartonáře, montáž oken a žaluzií - samonivelační třípaprskový 3D multikřížový laser Leica Lino L6G - 2x360° vertikální čára a 1x360° horizontální čára, na základně otočné o +- 10° okolo olovnice, zelený paprsek s extra zvýšenou svítivostí oproti jiným zeleným laserům, regulace síly paprsku, se zeleným terčíkem-detektorem paprsku, nabíjecím Li-Ion akumulátorem s nabíječkou, adaptérem na tužkové baterie, nabíjení možno i za provozu
12 370,00 Kč Cena s DPH: 14 967,70 Kč

... proč zelený laser?

• protože zelený paprsek laseru je obecně až 4x viditelnější než červený

• protože tento model disponuje ještě speciálně zvýšenou svítivostí - 50 mW - oproti jiným zeleným laserům (kde je nejčastější hodnota 30 mW)

 

sada v malé brašně obsahující Leica Lino L6G - zelený třípaprskový (3x 360°) multikřížový laser se zvýšenou svítivostí (50 mW namísto běžných 30 mW), na otočné základně umožňující rotaci vertikálních paprsků o +- 10° okolo olovnice

 

Leica Lino L6Gs

je profi sada ideální pro truhláře, podlaháře, obkladače, instalatéry, sádrokartonáře, montáž oken a žaluzií

oproti sadě stejného laseru v kufru - tato sada L6Gs neobsahuje (kromě kufru)

  • multifixační magnetický držák Twist 250, umožňující OTÁČENÍ laserového přístroje o 250°, jeho PŘICVAKNUTÍ silným vestavěným neodymovým magnetem ke kovovým prvkům (zárubeň, trubka), ZAVĚŠENÍ na hřebík, či přichycení STAHOVACÍ PÁSKOU (KABELBINDEREM) k čemukoliv
  • svěrkový adaptér UAL 130 pro jemné nastavení výšky pro přesnou práci i bez stativu, připevnitelný např. na vodorovný alu profil při montáži stropních podhledů

 

Multikřížový laser Leica Lino L6G zobrazuje zelené linie, což zvyšuje viditelnost paprsku o délce 525 nm na světlých místech a/nebo na delší vzdálenosti. Zelený laser vnímá lidské oko s až 4x vyšší viditelností v porovnání s červeným.

Tento model ale disponuje ještě speciálně zvýšenou svítivostí paprsku - svítivost lze proto regulovat ve 3 krocích, aby na krátké vzdálenosti netrpěly oči

Viditelnost paprsku lze dále nastavit mechanickým detektorem-terčíkem (součást sady) nebo zelenými brýlemi GLB10G (volitelné příslušenství).

Potřebujete pracovat venku, aby byl paprsek viditelný na několik desítek metrů? Na vzdálenost 70 metrů? Pak je tu elektronický detektor (přijímač) zeleného paprsku Leica RGR 200 (volitelné příslušenství). RGR 200 však zvládá i červený paprsek - pokud tedy máte červený laser, RGR 200 je to správné řešení i pro něj.

Elektronický detektor laserového paprsku se často používá nasazený na nějakou měřicí lať. Doporučujeme odolnou duralovou značkovou Flexi lať Leica s libelou, kde posuvný jezdec (na který se detektor paprsku nasadí) je rychloaretován páčkou. Toto řešení (na rozdíl od běžné aretace otočnými šrouby) přináší obrovskou úsporu času a tedy i nervů při ladění výšky paprsku laseru.

Při práci se může stát, že nějaké dlouhé prkno, trubka nebo třeba štafle se pokusí Váš laser srazit na zem. I když je neodymový magnet, kterým je laser k otočnému držáku Twist 250 připevněn, značně silný, v takovýchto případech přeci jen knockout přístroje hrozí. Proto coby volitelné příslušenství nabízíme také pojistné lanko s brzdou, které laseru v pádu na podlahu zabrání.

Kresba zeleného multikřížového laseru Leica L6G
Kresba zeleného multikřížového laseru Leica L6G

 

zelený multikřížový laser, samonivelační v rozsahu +- 4° - umožňuje tedy práci i na nerovném povrchu

používá v současné době nejlepší existující (a také nejdražší) laserové diody  - viz dále, bod "extra zvýšená svítivost s regulací jasu"

přesnost samonivelace 0,2 mm na 1 m

svítí 2 čáry vertikálně a 1 čáru horizontálně

čáry jsou typu 360°  - tedy neopisují jen výseč, ale všechny opisují 360°

čáry lze zapínat/vypínat jednotlivě

paměť pro nastavení jak konfigurace čar, tak jasu

extra zvýšená svítivost oproti jiným zeleným laserům, s regulací jasu (3 úrovně)

svítivost paprsku lze tedy regulovat - tato funkce poslouží

►► pro zostření hrany paprsku, také

►► ušetří energii akumulátoru/baterií, a rovněž

►► na blízké vzdálenosti šetří oči

excentrická základna laseru umožňuje rotaci vertikálních čar o +- 10° okolo olovnice, s jemným posuvem ovládacím kolečkem

svícení i šikmé čáry (např. pro vytyčení schodů nebo zábradlí) - ve spolupráci se stativem Leica TRI 100 s naklápěcí hlavou (stativ je volitelné příslušenství)

součástí sady je také

►► detektor-terčík zeleného paprsku pro horší světelné podmínky

 pracovní dosah, tj. poloměr, je 35 m (neboli rozsah čili průměr je 70 m)

 pracovní dosah lze zdvojnásobit na 70 m (tedy na rozsah čili průměr 140 m) - a to ve spolupráci s přijímačem (detektorem) zeleného i červeného paprsku Leica RGR 200 (volitelné příslušenství)

práce i v podmínkách tak silného osvětlení (např. na přímém slunci), kdy paprsek není lidským okem vůbec či jen špatně vidět - opět ve spolupráci s přijímačem paprsku Leica RGR 200

práce na jedno nabití akumulátoru 11 hodin (v třípaprskovém režmu), nebo 36 hodin (v jednopaprskovém režimu)

alternativně (adaptér přibalen) možnost napájení třemi tužkovými bateriemi s výdrží 8 hodin (v třípaprskovém režimu)

nabíjení akumulátoru je možné i během práce - jinými slovy, kde je 230 V zdroj, lze ho využít k napájení (a zároveň dobíjet aku)

stupeň krytí IP 54 (tj. stupeň IP 5 proti prachu a stupeň IP 4 proti stříkající vodě) - více o krytí např. zde

gumové obložení přístroje zvyšuje odolnost proti otřesům a pádům, stejně tak zvyšuje jistotu úchopu (prach, práce v rukavicích...)

pojistné lanko s brzdou (volitelné příslušenství) zabrání pádu přístroje na zem v případě jeho sražení - např. při manipulaci s trubkou, dlouhým prknem, štaflemi...

záruka 3 roky (po registraci přístroje na www stránkách Leica do 8 týdnů po nákupu), bez registrace 2 roky

 

Aretace kompenzátoru chrání tuto nejcitlivější součást přístroje před otřesy, např. při převozu.

Zároveň umožňuje laser využít i na šikmé linky (skloněné čáry) - ve spolupráci se stativem Leica TRI 100 s naklápěcí hlavou (stativ je volitelné příslušenství)

 

​Další volitelné příslušenství:

rozpěrná tyč (mezi podlahu a strop) CLR290 - místo stativu

Související zboží: