GEFOS a.s.  

864431 - Červený křížový a bodový laser Leica Lino L2P5-1 - sada v kufru

Sada v kufru zejména pro obkladače a sádrokartonáře - samonivelační křížový laser a bodový laser v jednom, s červeným paprskem, multifixačním otočným držákem Twist 360, červeným terčíkem-detektorem paprsku, nabíjecím Li-Ion akumulátorem s nabíječkou, kalibračním listem
9 805 Kč Cena s DPH: 11 864 Kč

sada v kufru obsahující červený bodokřížový laser Leica Lino L2P5-1 - profi sada zejména pro obkladače a sádrokartonáře

 

Tento bodokřížový laser zobrazuje červené linie a body. Ostré hrany, úzký paprsek.

Viditelnost paprsku lze dále nastavit mechanickým detektorem-terčíkem (součást sady) nebo červenými brýlemi Leica GLB30, či neznačkovými červenými brýlemi me010 (obojí volitelné příslušenství).

Potřebujete pracovat venku, aby byl paprsek viditelný na několik desítek metrů? Na 80 metrů? Pak je tu elektronický detektor (přijímač) červeného paprsku Leica RGR 200 (volitelné příslušenství). RGR 200 však zvládá i zelený paprsek - pokud tedy máte zelený laser, RGR 200 je to správné řešení i pro něj.

Elektronický detektor laserového paprsku se často používá nasazený na nějakou měřicí lať. Doporučujeme odolnou duralovou značkovou Flexi lať Leica s libelou, kde posuvný jezdec (na který se detektor paprsku nasadí) je rychloaretován páčkou. Toto řešení (na rozdíl od běžné aretace otočnými šrouby) přináší obrovskou úsporu času a tedy i nervů při ladění výšky paprsku laseru.

Kresba červeného bodokřížového laseru Leica
Kresba červeného bodokřížového laseru Leica

 

červený křížový laser a zároveň bodový laser v jednom, samonivelační

přesnost 0,2 mm na 1 m

provažovací body k vytyčení pravých úhlů

funkce laserové olovnice zároveň dolů i nahoru

svítí horizontálně - vertikálně - nahoru - dolů - doleva - doprava

výseč kříže je více než 120° horizontálně i vertikálně, jde až přes nadhlavník

svícení šikmé linky (např. pro vytyčení schodů nebo zábradlí) - ve spolupráci se stativem Leica TRI 100 s naklápěcí hlavou (stativ je volitelné příslušenství)

součástí sady je také

►► o 360° otočný magnetický držák Twist 360

►► detektor-terčík červeného paprsku pro horší světelné podmínky

VOLITELNOU šikovnou pomůckou k dokoupení je

►► svěrkový adaptér UAL 130 pro jemné nastavení výšky pro přesnou práci i bez stativu, připevnitelný např. na sádrokartonový profil

 pracovní dosah až 35 m

 pracovní dosah až 80 m ve spolupráci s přijímačem (detektorem) zeleného i červeného paprsku Leica RGR 200 (volitelné příslušenství)

práce i v podmínkách tak silného osvětlení (např. na přímém slunci), kdy paprsek není lidským okem vůbec vidět - opět ve spolupráci s přijímačem paprsku Leica RGR 200

práce na jedno nabití akumulátoru 28 - 44 hodin (dle režimu použití), alternativně možnost napájení třemi tužkovými bateriemi

nabíjení akumulátoru je možné i během práce

stupeň krytí IP 54 (tj. stupeň IP 5 proti prachu a stupeň IP 4 proti stříkající vodě)

záruka 3 roky (po registraci přístroje na www stránkách Leica), bez registrace 2 roky

 

Produktové video (v angličtině)

 

Napájení pomocí Li-Ion akumulátoru umožňuje bezproblémovou práci 28 - 44 hodin (podle režimu Napájení Leica LINO L2P5-1použití).

Po vyjmutí tohoto dobíjecího akumulátoru je možné využít adaptér (součást sady), a napájet laser 3 ks AA tužkových baterií.

Také je možné mít laser připojený na nabíječce a dobíjet během práce.

 

Aretace kompenzátoru chrání tuto nejcitlivější součást přístroje před otřesy, např. při převozu.

Zároveň umožňuje laser využít i na šikmé linky (skloněné čáry) - ve spolupráci se stativem Leica TRI 100 s naklápěcí hlavou (stativ je volitelné příslušenství)

 

Magnetický držák Twist 360 (součást sady) umožňuje značně flexibilní umístění přístroje. Lze jej přicvaknout pomocí vestavěného neodymového magnetu na zárubeň nebo jiný kovový prvek, zavěsit na hřebík, přichytit k čemukoli stahovací páskou (kabelbinderem) provlečenou určenými otvory v držáku.

UAL130 + TWIST 360

 

 

Na spodní straně držáku jsou pak závity pro oba běžně užívané typy stativů - 1/4´´ i 5/8´´.

 

Laser samotný je v držáku Twist 360 uchycen pomocí dalšího, kruhového neodymového magnetu, a lze s ním tak volně otáčet v plném rozsahu 360° pro osvícení celé místnosti.

 

VOLITELNOU šikovnou pomůckou k dokoupení je pak svěrkový adaptér UAL 130, neodymovým magnetem přichytilelný k držáku Twist 360 s nasazeným laserem. Tak lze laserový přístroj připevnit například na sádrokartonový profil. Svěrka je díky zubovému mechanismu široce nastavitelná.

Dále má adaptér UAL 130 šroub pro jemné nastavení výšky laseru, stejně jako kdybyste měli přístroj na stativu s výškovým posunem. Tím lze nahradit stativ pro případy, kdy jej na pracovišti není kam postavit (nebo se vám s nim nechce tahat).

laser + UAL130 posuv + TWIST 360 na profilu

​Další volitelné příslušenství:

rozpěrná tyč (mezi podlahu a strop) CLR290 - místo stativu

Alternativní zboží:
Související zboží: